Iade Prosedürü

Iade hakkindan faydalanabilmeniz için; yapilan satisin 4077 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun Kapsamina giren bir satis sözlesmesine dayanmasi; iadenin, satin alinan ürünün tahrip edilmeden, kesilmeden, bozulmadan ve ürün kullanilmadan (döseme, dikim vb.), teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçeklestirilmesi gereklidir. Iade süresi 7 günü astigi durumlarda geri ödeme yapilamamakta, sadece degisim yapilabilmektedir. Degisim farkindan dogan meblag artis gösteriyor ise vadesi çerçevesinde ek ödeme yapilir. Düsük gösteriyor ise vadesi çerçevesinde iade yapilir. Degisim süresi sadece 30 günü kapsamaktadir.

Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçi veya üretici firma tarafindan yapistirilmis olan etiketlerin yirtilmasi, tekrar satila bilirlik özelliklerinin kaybedilmis olmasi durumlarinda, iade talepleri kabul edilmemektedir. ALICI, ürünü kendisine teslim edildigi andaki durumu ile geri vermekle yükümlüdür. Bütün standart aksesuarlari hasarsiz ve tam olarak ve gönderilen ambalaj içerisinde gönderilmelidir.

Iade islemlerinin gerçeklesmesi için öncelikli olarak www.sertex.com.tr adresinden “Müsteri Hizmetleri” bölümünde bulunan sikayet formunu doldurmaniz gerekmektedir. Bu form doldurulmadan yapilacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, size veya 3. kisiye teslim edilen ürüne iliskin fatura aslinin iadesi zorunludur.

Size gönderilmis olan ürün veya ürünlerin ambalajinda bulunan etikette yer alan bilgileri (lot ve benzeri barkod bilgileri) mutlaka saklayiniz. Iade ve sikayet durumunda sizden öncelikle bu bilgiler talep edilecek, bu bilgiler ile islemleriniz baslatilabilecektir.

Iade hakkina iliskin ihbarin ulasmasi ve olumlu sonuçlanmasini takip eden 10 is günü içinde ürün iadesini gerçeklestirebilirsiniz. Ürünün ulasmasi durumunda ürün bedeli size 10 is günü içinde iade edilir. Fatura asli gönderilmezse, size KDV ve varsa diger yasal yükümlülükleriniz iade edilemez.

Kurumsal satin alimda iade etmek istediginiz ürünün faturasi kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemis oldugu iade faturasi ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Iade faturasi, kargo payi dahil edilmeden (ürün birim fiyati + KDV seklinde) kesilmelidir. Faturasi kurumlar adina düzenlenen siparis iadeleri IADE FATURASI kesilmedigi takdirde tamamlanamayacaktir.

Bireysel satin alimda iade edilecek ürünün kargo ücreti SATICI tarafindan karsilanir. Olumsuz sonuçlanmasi durumunda iade alinmaz ve iade kargo ücreti tarafimizca karsilanmaz. Olumlu sonuçlanmasi durumunda ürününüzün kargo takip kodunu ileterek kargonuzu bedelsiz gönderebilirsiniz.

Iade kargonuz Suedser Tekstil San. Tic. A.S.’ye ulastiktan sonra size bir bilgi e-postasi gönderiyor ve ürün bedelini ödemeyi yaptiginiz kredi kartiniza ve ya hesap numaraniza nakit ödemelerde 10 gün içinde, vadeli alimlarda vade çerçevesinde iade yapilir. Iadenizin ekstrenize yansima süresi bankaniza bagli olarak degisiklik göstermektedir. Iade isleminizin kredi kartiniza yansimasinda gecikme yasanmasi halinde, size gönderdigimiz bilgi e-postasi ile bankanizdan detayli bilgi alabilirsiniz ğ